TJ FS Napajedla - FC ELSEREMO Brumov 2:6 (0:2)

Střelci: Lukáš Srnec, Miloslav Juřena

Sestava: Lukáš Polášek (83. Filip Kočenda) - Jan Vojtášek (78. Jiří Hába), Michal Foral, Pavel Kolář, Radim Jurčík (60. Libor Machač) - David Podlas (46. Jakub Viceník), Dominik Vondráček, Martin Bursík, Robin Holomek (67. Lukáš Večeřa) - Lukáš Srnec, Miloslav Juřena

Na střídání připraveni:

První domácí utkání dorostu nepříjemně zhořklo. Domácí od začátku utkání tahali za kratší konec, hosté kontrolovali hru a domácí se dostávali na soupeřovu polovinu jen pomocí dlouhých nákopů na osamoceného bojovníka Srnce, který proti koncentrované obraně soupeře neměl moc šancí se prosadit. První úder zasadili hosté ve 32. minutě z rohového kopu 0:1. Druhého zaváhání se domácí dopustili ve 40. minutě při nedostatečném bránění ve středu pole dobrých 30m od Poláškovy brány, kdy hostující hráč nikým neobtěžován překvapil domácího gólmana povedenou střelou pod břevno 0:2. Za tohoto stavu se šlo do šaten, a kdo by čekal, že se domácí s větrem v zádech vrhnou do útoku, byl na omylu.

Hosté ve druhém poločase pokračovali v postupném dobývání brány domácích. Na 0:3 navýšili hosté hned v 50. minutě po hezké kombinační akci. Téměř totožná akce se opakovala v 64. minutě a v tuto chvíli to už bylo ostudných 0:4. V 71. minutě již značně frustrovaný Polášek poslal dlouhý nákop na polovinu soupeře, hbitý Srnec se s hostující dvojicí moc nepáral a míč doslova protlačil do brány 1:4. O tři minuty později byli domácí opět nedůslední při bránění hráče v prostoru rohového praporku, tomu se podařilo projít až na hranici velkého vápna a prudkou přihrávkou našel dobře postaveného spoluhráče 1:5. O sedm minut později byl faulován hráč domácích cca 25m od hostující brány, míč si postavila nová posila v domácích řadách Miloslav Juřena a technickou střelou přidal druhý čestný zásah domácích 2:5. Utkání ukončila akce z 88. minuty kdy po straně unikající hráč našel opět nikým neobsazeného spoluhráče, který tvrdou střelou poslal míč za záda bezmocného gólmana domácích 2:6.  Další utkání v boji o záchranu sehraje dorost v neděli 8.4.2018 od 13:00 hodin na hřišti posledního celku z Hluku. Doufejme, že toto utkání dorostenci již nepodcení a ukáží, že fotbal ještě hrát nezapomněli.