FC Viktoria Otrokovice – TJ FS Napajedla 0:0 (0:0) 3:4 PK

Střelci:

Sestava: Lukáš Polášek - Jakub Viceník (49. Jiří Hába), Pavel Kolář (87. ŽK), Michal Foral (16. ŽK), Pavel Bartošek (34. Radim Jurčík) - Lukáš Winkler (65. Lukáš Večeřa), Robin Holomek, Lukáš Srnec (37. ŽK), David Podlas - Jan Vojtášek, Dominik Vondráček

Na střídání připraveni: Filip Kočenda

Úvod utkání patřil hostům, kteří aktivním napadáním drželi domácí na jejich polovině, těm se však díky organizované obraně podařilo prvotní tlak bezpečně ustát. Neuběhlo snad ani 15 minut a domácí začali postupně vystrkovat růžky. Hostům se zejména zásluhou Poláška dařilo proti zkušenému soupeři držet čisté konto. Konec prvního poločasu jakoby předpovídal průběh toho druhého. Domácí měli více ze hry, kontrolovali střed pole a hosté se jen stěží dostávali za polovinu. Domácí se v krátkém časovém úseku dostali hned třikrát do 100% zakončení, ale vždy byl proti, připravený Polášek, který jakoby svou svatyni začaroval. Domácí se s přibývajícími minutami stále více soustředili na útok a to otevíralo vrátka pro rychlé brejky hostů. Rozhodující moment měl na kopačce střídající Večeřa cca 10 minut před koncem utkání, který bohužel místo zakončení zvolil přihrávku na lépe postaveného Vondráčka, který svůj pokus namířil mimo tři tyče. Utkání skončilo za stavu 0:0 a tak se šlo na penaltový rozstřel. V tom měli více štěstí hosté z Napajedel (3:4) a tak si nečekaně odváží z Otrokovic 2 cenné body. Nutno přiznat, že by si body více zasloužili bojovnější domácí, ale jak správně podotkl jeden z přihlížejících diváků „fotbal nemá logiku“. Další mistrovské utkání sehraje dorost v neděli 1.4.2018 od 12:30 hodin na hřišti v Topolné proti Brumovu.