Sestava: Lapčík - Hronek, Holomek, Zlámal, Jurčík - Leitner, Mikšaník, Brauner, Kučera - Foltýn, Viceník

Muži:

Mařatice - Topolná 0:3 (0:0)
Branky: 50. Matoušek, 52. Válek, 79. Foltýn Jan

Sestava: Rosík - Vašták, Pavlica, Huňka (59. Ostrožík), Vašek (80. Kašný)- Stuchlík Mar., Matoušek, Hoferek J., Foltýn Jak., - Foltýn Jan, Válek

V neděli jsme sehráli první mistrovský zápas na zrekonstruovaném hřišti favorizovaných Mařatic. V prvních minutách jsme domácí zaskočili. Jako první zahrozil Tomáš Huňka střelou z hranice pokutového území, která šla jen těsně vedle pravé tyče. Pak se do velké příležitosti dostal Adam Válek, ani jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel. V další šanci unikl po levé straně Jenda Foltýn, jeho přihrávku poslal do sítě Adam Válek, ale gól pro off-side neplatil. Pak přebrali iniciativu domácí. Zvýšili rychlost a důraz v osobních soubojích, díky kterým zahrávali během pár minut hned několik standardních situací v blízkosti naší brány. Po jednom přímém kopu ze strany se jim dokonce podařilo vstřelit gól, který však rovněž pro off-side nebyl uznán. Díky rychlé kombinaci se dvakrát dostali až před našeho brankáře a jen díky jejich nepřesné koncovce trval stále bezbrankový stav. Nám se přestal dařit přechod do útočné fáze a ve zbytku poločasu jsme už branku Mařatic neohrozili.

Druhý poločas začal jako ten první, tedy naší aktivitou. V 50. minutě rozehrál Jenda Foltýn rychlý roh na Jakuba Foltýna, ten centrem za obranu domácích našel Petra Matouška, kterému se podařilo hlavou otevřít skóre. Hned po dvou minutách byli domácí opět nedůslední v bránění, čehož využil Adam Válek a po vysunutí a průniku do velkého vápna zvyšoval technickou střelou podél brankáře na 2:0. Na domácích bylo vidět velké rozčarování z vývoje utkání a po strkanici s Jakubem Foltýnem a slovním výpadu vůči vlastnímu spoluhráči uviděl červenou kartu jejich obránce. Od tohoto okamžiku se domácí snažili i v deseti s výsledkem ještě něco udělat, ale naše pozorná obrana jim nedovolila dostat se kontaktním gólem do zápasu. Naopak otevřená hra domácích vyhovovala našim útočníkům, kteří se dostávali do nadějných brejkových situací. Po jedné z nich se probil v 79. minutě Jenda Foltýn z levé strany do velkého vápna a tečovanou střelou zvyšoval na uklidňujících 3:0. Z horké půdy v Mařaticích jsme si tak hlavně díky zlepšenému výkonu ve druhém poločase odvezli cenné tři body.