Kvůli mardoce, pouti a zápase připravky se nás sešlo pouze 8.

Přítomni byli: Szkibik, Podlas, Večeřa, Viceník T., Viceník J., Kučera, Belej, Hába

Muži:

TJ Bílovice - TJ Topolná 2:3 (1:3)

střelci: Sedlář, Strapina - Hoferek J. 2, Válek

Sestava: Rosík – Huňka, Pavlica, Hoferek J., Rozsypálek, Gabrhelík (75. Bartošek), Hoferek P., Hoferek O., Mikulka (80.Viceník), Mráz, Válek (85.Zelinka)

Lídr tabulky z Bílovic začal utkání očekávaným náporem. Měli více míč na kopačkách a postupně se propracovávali i do zakončení. V 10. minutě se po špatném přebrání hráčů míč dostal až k domácímu Strapinovi, ten střelou po zemi zaskočil našeho brankáře, který míč nedokázal zkrotit a domácí tak šli do vedení 1:0. V dalších minutách si Bílovice vytvořili další dobré střelecké příležitosti, které se naší obraně podařilo se štěstím zblokovat mimo bránu. Ve 25. minutě jsme zahrávali rohový kop. Na míč zahraný na zadní tyč si vyskočil Jarda Hoferek a hlavou srovnal na 1:1. Ve 35 minutě Ideálním pasem vyslal Pavel Hoferek do samostatného úniku Adama Válka, kterému se podařilo vyběhnutého brankáře přehodit a zvýšil tak na 2:1. Na domácích byla od této chvíle znát nervozita, z čehož taky vyplynula červená karta, kterou dostal domácí hráč ve 40. minutě za protesty. Ve 43. minutě byl u postranní čáry na hranici šestnáctky faulovaný Dan Mráz. Míč si postavil Jarda Hoferek a přesnou střelou na zadní tyč zvyšoval už na 3:1 v náš prospěch. Domácí se ještě snažili do přestávky stav zkorigovat, ale naše obrana už jim nic nepovolila.

Od prvních minut druhého poločasu bylo na domácích vidět, že se nemíní smířit s nepříznivým stavem . I s devíti hráči v poli se tlačili do útoku a snažili se vstřelit kontaktní branku. To se jim povedlo v 58. minutě, kdy jejich průnik do šestnáctky hasil na poslední chvíli Tomáš Huňka. Jeho skluz však rozhodčí viděl jako faul a odpískal penaltu. Pokutový kop s přehledem proměnil domácí Sedlář.Ten samý hráč však za pár minut domácím ještě přitížil, když na půlící čáře hrubým zákrokem fauloval Tomáše Huňku. Za tento zákrok uviděl druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. S převahou dvou hráčů v poli se zdálo, že si zbytek zápasu pohlídáme a přidáme ještě nějaký gól. Místo kombinace po zemi a držení míče jsme však dělali zbytečné chyby a domácí nadále hrozili z protiútoků. Když se nám nedařila kombinační hra, tak jsme zkoušeli posílat dlouhé míče na naše rychlonohé útočníky. Těm se však nedařilo nadějné akce dotáhnout do konce a ani vyložené šance a samostatné úniky na brankáře k uklidňující brance nevedli. Do dalšího samostatného úniku po povedeném přenesení hry se dostal taky Ondra Hoferek. Pokoušel se přehodit vyběhnutého brankáře, jeho pokus však skončil těsně nad. Domácí se ještě pokoušeli srovnat stav a hráli doslova vabank. Až do posledních minut tak byl výsledek zápasu na vážkách, teprve konečný hvizd rozhodčího ukončil naše trápení.